četvrtak 23.03.2023.
21:55

Odličan Vasilije Micić u porazu Efesa.

@AnadoluEfesSK/Twitter

Košarkaši Albe posle drame pobedili su Efes u Berlinu rezultatom 95:93 u 30. Evrolige.

Domaći su stekli prednost u prvoj deonici, koji su čuvali do treće četvrtine. Alba je igrala pametno i nije dozvoljavala turskoj ekipi da proigra u napadu.

Ipak, u trećoj deonici kada je nemački tim poviio prednost serijom 10:0 na gotovo 19 poena razlike, usledio je preokret šampiona Evrope. Klajburn je otpočeo buđenje svoje ekipe, prvo trojkom, a potom šutom sa poludistance. Usledila je serija Efesa od 15:3 za preokret na semaforu.

U nastavku uspeli su gosti da održe minimalnu prednost. Alba je prišla na poen zaostatka, ali je Vasa Micić posle polaganja postigao važne poene za 93:90. Usledila je trojke Baskonije na pola sekunde do kraja, a potom i promašaj Efesa. Sikma je potom pogodio za dva i doneo pobedu svojoj ekipi. U tom momentu povredu je doživeo srpski reprezentativac Vasa Micić, koji je nezgodno skočio, pa je morao da napusti teren.

Najefikasniji u timu iz Berlinabio je Smirt sa 25 poena, Lo je postigao 16.

Efes je predvodio Vasa Micić sa 30 poena, četiri skoka i tri asistencije, Klajburn je postigao 19, a Žižić 13 poena.

Ekipa Makabija pobedila je Asvel u Francuskoj rezultatom 85:67 i upisala 17. pobedu u Evroligi.

Prilično neizvesno igralo se kroz celo prvo poluvreme, Makabi je stekao prednost od tri poena na pauzi od 46:43.

U trećem kvartalu, ta prednost je za nijansu porasla, pa je tim iz Tel Aviva vodio 68:59.

U četvrtoj četvrtini Makabi je preuzeo apsolutnu inicijativu na terenu i postigao šest vezanih poena za maksimalno vodstvo pri rezultatu 74:59.

Najbolji kod pobednika bio je Boldvin sa 23 poena, a Braun je postigo 18.