Albi nedovoljno 20 dobrih minuta, Olimpijakos je "pregazio" u nastavku

petak 29.12.2023.
21:40

Očekivana pobeda grčke ekipe.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Košarkaši Olimpijakosa savladali su Albu u Berlinu rezultatom 94:65, u 17. kolu Evrolige.

Domaćin je odigrao odlično prvo poluvreme, bio je na +3 nakon 20 minuta, ali je meč otišao na stranu Olimpijakosa u trećem periodu, koji je tim iz Pireja na furiozan način dobio sa 27:8 i povratka za Albu više nije bilo.

I poslednji period je protekao u dominaciji gostiju, koji su tu četvrtinu rešili u svoju korist sa 27:14.

Piters je bio najistaknutiji kod pobednika sa 23 poena i sedam skokova. Vilijams-Gos je dodao 13 poena, Fal je imao 12, a srpski centar Nikola Milutinov je upisao četiri poena i tri skoka.

Filip Petrušev je večeras ostao bez minuta.

U sastavu Albe je najefikasniji bio Tomas sa 15 poena.

Olimpijakos sada ima skor 9-8, koliko i Partizan, Valensija i Baskonija, dok je Alba na učinku 3-14 i pretposlednja je 17. na tabeli.