Alimpijević opet pobedio na krilima pojačanja iz Zvezde, Radonjić izgubio u Turskoj!

21:15

Polovičan učinak bivših trenera crveno-belih.

twitter
twitter

Nekadašnji treneri Crvene zvezde Dušan Alimpijević i Dejan Radonjić koji sada treniraju turske klubove Bešiktaš i Bahčešehir odigrali su svoje utakmice 20. kola tamošnje Super lige i ostvarili pobedu i poraz.

Alimpijevićev Bešiktaš upisao je i sedmi uzastopni trijumf u šampionatu, nakon što su crno-beli sa 85:72 (23:18, 21:17, 23:18, 18:19) savlada Bujukčekmeče.

Klub iz Istanbula do pobede je predvodio pozajmljeni košarkaš Crvene zvezde Marko Simonović koji je ubacio 16 poena i imao četiri skoka, dok je gostima nedovoljno bilo 18 poena Meksikanca Aleksa Pereza-Kaufmana.

Radonjićev Bahčešehir izgubio je nakon produžetka od Turk Telekoma rezultatom 90:92 (20:17, 26:14, 19:25, 16:25, 9:11).

Imao je domaćin čak 18 poena prednosti (44:26) u finišu prvog poluvremena, ali je sve prokockao u nastavku, da bi "poštari" došli do trijumfa u dodatnih pet minuta.

Najbolji u timu Bahčešehira bio je Kanađanin Filip Skrab sa 16 poena, ali je Tajron Valas koji je ubacio 27 poena predvodio Turk Telekom do pobede na teškom gostovanju.

Pose 20 odigranih utakmica Bešiktaš je lider Super lige Turske sa skorom 16-4, barem dok svoje utakmice ovog kola ne odigraju evroligaši Fenerbahče i Efes, dok je Bahčešehir 11. na skorom 7-13.