Alimpijevićev Bešikaš upisao treći vezani poraz - Prometej ubedljiv

21:45

Bešiktaš i Prometej su na deobi četvrtog mesta sa šest pobeda i pet poraza.

twitter
twitter

Košarkaši Bešiktaša upisali su treći vezani poraz u Evrokupu pošto su poraženi od Prometeja 89:70 u 11. kolu ovog takmičenja.

Prometej je odanzivno otvorio meč i poveo posle prvih 10 minuta 26:14. Vratila se turska ekipa u nastavku, napravili su seriju 17:2 i preokrenuli rezultat u svoju korist. Međutim, do poluvremena Prometej je vratio prednost koja je posle prve dve četvrtine bila 45:40.

Po povratku na teren, raspala se odbrana Dušana Alimpijevića, pogotovo u finišu trećeg kvaratala kada je ukrajinska ekipa vezala 13 poena i povela sa maksimalnih 22 poena razlike.

To je bilo dovoljno da sačuvaju prednost do kraja meča i konačnih 89:70.

Najbolji kod pobednika Balvin sa 17 poena, Odijase je postigao dabl-dabl sa 16 poena i 10 skokova.

Bešiktaš su predvodili Mičel sa 18 poena, Nidam ga je pratio sa 11, a Alman je postigao 10.