utorak 15.03.2022.
20:05

Velika pobeda ekipe srpskog trenera.

Beta/Branislav Božić/Ev

Košarkaši Burse ostvarili su značajnu pobedu protiv francuskog Burga 96:89 u 16. kolu Grupe B Evrokupa.

Turski tim je loše započeo utakmicu, gosti iz Francuske su u prvoj četvrtini stekli dvocifrenu prednost (15:25).

Burg je stečenu prednost sačuvao do poluvremena, na koje se otišlo rezultatom 44:53.

Najveće vođstvo na meču francuski predstavnik imao je na početku treće deonice, kada je bilo +16 za goste (48:64), tada se činilo da je pitanje pobednika rešeno, ali tako nisu mislili Dušan Alimpijević i njegovi košarakši. Bursa je zaigrala mnogo kvalitetnije i izjednačila rezultat do kraja trećeg kvartala.

Turski tim je prvi put poveo na početku četvrte četvrtine (74:72). U neizvesnoj završnici turski tim bio je smireniji i zasluženo slavio rezultatom 96:89.

Bursu je do pobede predvodio američki plejmejker Endrju Endrjuz sa 22 poena, pored njega dvocifreni su bili Derik Nidam i David Dudžinski sa 14 i Kiverijus Hejs sa 12 poena. Kod poražene ekipe istakli su se Pjer Pelos sa 19 i Aleksandre Časang sa 16 poena.

Bursa i Burg trenutno dele osmu poziciju u grupi sa ostvarenih pet pobeda i vodiće veliku borbu za plasman u narednu fazu Evrokupa.