Amerikanci veličaju Dejana Milojevića - Kako je Srbin konstruisao mašinu u Golden Stejtu?
Voriorsi nisu pogrešili s njegovim dovođenjem.
Povezane vesti
Srpski košarkaški trener Dejan Milojević koji je od prošlog leta član stručnog štaba Stiva Kera u Golden Stejt Voriorsima zavredeo je pohvale američkog ogranka "Atletika" sa sedištem u San Francisku.
Bivši strateg Mege i pomoćnik u reprezentaciji Srbije se opredelio na odlazak "preko bare" gde je prevashodno došao kako bi se usavršavao, ali i radio sa prospektom Voriorsa Džejmsom Vajzmenom. No, osim toga, napredak pod njegovom palicom doživeli su i drugi košarkaši, pre svih, Kevon Luni.
Novinar "Atletika" Markus Tompson Drugi usmerio je pažnju ka Milojeviću i tome koliko je uticao na igru startnog centra Voriosa Kevona Lunija, odnosno na njegove skakačke sposobnosti. Naime, Luni u ovosezonskom plej-ofu uspeva da uhvati 21.6 odsto mogućih skokova na celokupnom parketu i ukoliko nastavi isti trend do samog kraja sezone ušao bi među 50 najboljih učinaka svih vremena kada je reč o plej-ofu. Zasluge za to pripisuju se upravo Dejanu Milojeviću.
"Skokovi su nešto u čemu uživam. Napravio sam mnogo iskoraka ove godine. Imao sam moje trenutke, ali ove godine sam mnogo konstantniji, posvećeniji tom segmentu igre i mislim da to daje rezultate", konstatovao je Luni.
I sam Stiv Ker je istakao da je ove sezone Luni posao mnogo bolji skakač.
"Deki, asistent koji radi sa našim pivotima uradio je odličan posao baveći se s njim", kazao je trener Voriorsa.
0 Komentara