Andora pala u Litvaniji, Liektabelis igrao za Partizan, Trento bez iznenađenja u Turskoj

utorak 22.03.2022.
19:54

Crno-beli ne moraju da brinu za drugo mesto.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Košarkaši Liektabelisa prekinuli su seriju od tri uzastopne pobede Andore u Evrokupu pošto su u 16. kolu slavili na svom terenu 88:75 i tako omogućili Partizanu da se eventalnom pobedom nad Slaskom odlepe španskom timu dva trijumfa i cementiraju drugo mesto.

Liektabelis je odlično ušao u meč i poveo sa ubedljivih 8:0, a naročito su u ovom delu igre bili raspoloženi Đorđe Gagić i Gediminas Orelik, koji je za manje od šest minuta igre stigao do dvocifrenog učinka.

Na minut i po do kraja prve četvrtine Giedraitis je doneo dvocifrenu razliku litvanskom timu, koji je sa plus 10 završio uvodnu deonicu.

Drugu četvrtinu bolje je počeo gostujući tim, koji je sredinom deonice zahvaljujući poenima Kodija Milera-Mekintajera prepolovio zaostatak Liektabelisa.

Domaći su se ubrzo trgli i neverovatnom serijom stigli do ogrmonih plus 16, ali je Mekintajer držao Andoru u životu.

Ipak, Gagić je na poluvremenu doneo domaćinu plus 10, ujedno i sam stigavši do dvocifrenog učinka.

Prednost Liektabelisa rasla je i tokom treće četvrtine, Gagić je odličnu igru iz prvog poluvremena prelio i u nastavak meča, a Lipkevičijus je trojkom doneo domaćinu ogromnih 21 poena viška.

Andora je tek na momente pokazivala znake života. U finišu treće četvrtine proradio je Mario Nakić i spustio ubedljivu prednost domaćina na "samo" 12 poena.

Dobru igru iz finiša treće četvrtine Andora je prenela i na početku četvrte, istopivši prednost Lientabelisa na jednocifren broj, međutim to nije pokvarilo odlično šutersko raspoloženje gostiju, koji su brzo vratili ubedljivu prednosti i rutinski stigli do pobede.

Standings provided by SofaScore LiveScore

U drugom meču odigranom u istom terminu Turk Telekom nije dozvolio iznenađenje na domaćem terenu protiv Trenta i u finišu utakmice stigao do pobede 82:75, zadržavši realne šanse da izbori drugu fazu.

Trento je hrabro ušao u duel protiv Turk Telekoma i zahvaljujući raspoloženom Foraju vodio je veći deo prve četvrtine.

Domaćin je ipak dodao gas i drugu četvrtinu dočekao sa plus četiri, a zatim je ta prednost počela da raste i sredinom ove deonice stigla i do dvocifrene.

Trento ipak nije bio slomljen, ali je domaćin na poluvreme otišao sa solidnih plus sedam.

Italijanski tim je nastavio da pritiska i u trećoj četvrtini, a sredinom ove deonice preuzeo je i vođstvo.

U ovom delu igre raspoložen je bio Džordan Kerolajn, a Luka Konti je Trenutno doneo plus 10.

Krajem treće četvrtine Andora je ušla u neverovatnu seriju, međutim Rejnolds je Trentu doneo plus pet na ulasku u poslednju četvrtinu.

Odlučujuća četvrtina počela je žestoko na obe strane, a poeni su se smenjivali.

Jači roster Turk Telekoma se osetio u završnim minutima, ali ni Trenot se nije predavao.

Ipak, završnih pola minuta bili su ubitačni za goste iz Italije, pa je na kraju Turk Telekom došao do rutinske pobede.