petak 22.10.2021.
22:21

Posle odličnog starta, upisali treći poraz u nizu.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Posle CSKA i Albe, uspešna večeras u okviru petog kola Evrolige bila je i španska Baskonija. Tim iz Vitorije je na svom terenu savladao ekipu Monaka rezultatom 78:66, posle bolje igre u drugom poluvremenu.

Baskoniji je ovo treća uzastopna pobeda u Evroligi, a Monako je pretrpeo treći poraz.

Domaći su i tokom prvog poluvremena uglavnom imali blagu prednost, ali je Monako uspevao da održi korak. To se promenilo u trećoj četvrtini, kada je Baskonija stigla i do 18 poena prednosti, povela je sa 60:42 i to je bio ključni deo ove utakmice. Monako je u poslednjih deset minuta uspeo da priže na sedam poena razlike, ali ne i da završnicu učini neizvesnijom.

Fontekio je sa 20 poena i sedam skokova bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a bivši centar Crvene zvezde Lendri Noko ga je pratio sa 14 poena i sedam skokova. Ekipu Monaka predvodio je tandem Majk Džejms-Danilo Anđušić. Džejms je meč završio sa 18 poena na svom kontu, a Anđušić se zaustavio na 15 poena. Zapažen je bio i Butsil sa 11 poena i 10 skokova.