ANGT - Real prejak, Zvezda bez finala, sad čekamo Megu!

subota 05.06.2021.
16:59

Kraj sezone za crveno-bele.

EPA-EFE/ERDEM SAHIN

Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da se plasiraju u finale juniorske Evrolige, pošto su danas u Valensiji poraženi od madridskog Reala rezultatom 83:71.

Zvezda je tako zauzela treće mesto u svojoj grupi sa jednom pobedom nad Valensijom i dva poraza, od Asvela i Reala. Madriđani sada čekaju ime protivnika u finalu, a to će biti bolji iz večerašnjeg duela Mega i Barselone.

Crveno-beli danas protiv Reala praktično nisu imali nikakve šanse, Madriđani su već u prvom poluvremenu stekli ogromnu prednost, posle 20 minuta igre bilo je 54:28 za Real, a Zvezda je u nastavku uspela samo da ublaži ovaj poraz.

Slovenac Urban Klavžar predvodio je Real sa 22 poena, a Bugarin Konstantin Kostadinov upisao je 18. Istakao se i Eli Ndiaje, koji je ostvario dabl-dabl učinak od 18 poena i 16 skokova.

U Zvezdi najbolji Filip Branković sa 17 poena, a Nikola Topić se zaustavio na 14.