utorak 07.03.2023.
22:29

Treći vezani poraz ,,slepih miševa", peti trijumf Armanija zaredom .

@OlimpiaMI1936

Košarkaši Armanija pobedili su Valensiju u gostima rezultatom 88:84 u okviru 27. kola Evrolige.

Prva četvrtina pripala je domaćima, ostvarili su nekoliko mini-serija, poveli 21:14, ali je trojka Pangosa smanjila prednost posle prvih 10 minuta.

Minimalnu prednost Valensija je sačuvala i na poluvremenu, iako je početkom treće četvrtine posle sedam vezanih poena povela 11 razlike, Armani je vratio serijom 9:0 i do kraja održao minimalan zaostatak.

Po povratku na teren Armani se razigrao pre svega sa distance, pogodili su čak šest trojki u trećem kvartalu i preokrenuli rezultat na 65:55.

Četvrti kvartal doneo je ponovo neizvesnost, Valensija se vratila, ali nedovoljno da stigne prednost gostiju zarađenu u prethodnoj četvrtini.

Armani u četvrtak u drugom meču duplog kola ove nedelje dočekuje ekipu Partizana. Valensija je nastavila sa serijom poraza, posle onog od Olimpijakosa i debakla protiv Baskonije, a u četvrtak igraju protiv Reala u Madridu.

Najbolji kod domaćih bio je Džons sa 19 poena, a Harper i Puerto postigli su po 15 poena.

Igrač Armanija, ali i utakmice bio je Šabaz Nejpir sa 25 postignuta poena i pet asistencija, a Pangos je upisao 13.