četvrtak 14.01.2021.
21:40

Milanski tim u sjajnoj formi.

EPA-EFE/LUKAS BARTH-TUTTAS

Košarkaši Armanija stigli su do treće uzastopne pobede u Evroligi pošto su u 20. kolu slavili protiv Albe u Berlinu 84:70.

Prva četvrtina nije nagoveštavala ovakav rasplet pošto je domaći tim vodio bezmalo tokom svih uvodnih 10 minuta.

Domaći tim je vodio u jednom trenutku i sa plus devet kada je Pejton Siva pogodio trojku, ali su Serhio Rodrigez i Kajl Hajns spustili spustili zaostatak "manekena" na minus pet na kraju 1/4 meča.

Prednost domaćih se sve više topila, preokret je usledio već početkom druge deonice kada je Majkl Rol pogodio trojku, ali je prava serija usledila polovinom deonice kada je isto učinio Đanluiđi Datome.

Nedugo zatim gosti su stigli do plus devet, a na poluvreme otišli sa jednim poenom manje.

Treću četvrtinu tim Etorea Mesine držao je pod kontrolom, čak je i u nekoliko navrata vodio sa dvocifrenom razlikom, ali se u odlučujućih 10 minuta ušlo sa osam poena prednosti.

Poslednja deonica je bila "nezanimljiva" u smislu mogućnosti da Alba dođe do preokreta.

Sve je bilo jasno kada je Datome na manje od dva minuta do kraja pogodio trojku, posle čega domaći nisu imali snage za preokret.

Najefikasniji u redovima gostiju, koji su stigli do treće uzastopne pobede, bio je Zak Ledaj koji je postigao 16 poena uz čak tri trojke iz četiri pokušaja.

Sa 14 poena dvocifreni su bili Kevin Panter i Luiđi Datome, a Kajl Hajns se zaustavio na jednim manje.

U redovima domaćih, koji su stigli do trećeg uzastopnog poraza istakli su se Ben Lamars sa 18 poena i Džejson Grejndžer koji je imao jedan manje.