Ataman priznao: ''Fener je bio bolji, Mekalum sjajan''
Turskom treneru ostalo je samo da čestita kolegi Jasikevičijusu.
Povezane vesti
Nan besan zbog sudija: "Uvek je tako sa ovim likovima, stalno donose glupe odluke"
Đurović očekuje smene u Grčkoj: ''Neviđena katastrofa za grčku košarku! Gos samo protiv Partizana i Zvezde igra dobro...''
Evroligaško "prokletstvo" se nastavlja
Monako ima neverovatan tim - Istorija za "kneževe", Majk Džejms zreo kao kruška za trofej!
Za razliku od prvog čoveka Panatinaikosa, Dimitrisa Janakopulosa, trener sada već bivšeg prvaka Evrope Ergin Ataman nije razloge poraza atinskih ''zelenih'' tražio u sudijama posle meča.
Panatinaikos je u prvom polufinalu fajnal-fora u Abu Dabiju poražen od Fenerbahčea sa 82:76, a Ataman je na pres konferenciji čestitao rivalu koji je imao prednost praktično čitavim tokom meča.
''Želim da čestitam Fenerbahčeu jer su zaslužili pobedu. Igrali su mnogo bolje od nas, posebno u odbrani. Nismo pronašli rešenje u izmenama, u igri čovek na čoveka napravili smo mnogo grešaka. U drugom poluvremenu, kada smo se vratili, pokušali smo da pronađemo rešenja pod košem sa Lesorom, ali izgubili smo Nana sa pet faulova i nismo iskoristili prilike. U situacijama 1 na 1, Mekolum je bio odličan.
Nismo pronalazili dobra rešenja, nismo pronalazili rešenja od strane krilnih centara. Naši igrači su pokušavali da napadaju sa spoljnih pozicija, ali je Fenerbahče igrao dobru odbranu pod reketom i nismo mogli da pronađemo prave pasove. Samo su igrači koji su imali loptu u rukama postizali poene. U poslednjem periodu, Lesor je pogađao iz neposredne blizine, ali to nije bilo dovoljno jer smo pravili greške u odbrani'', objasnio je Ataman.
Dobra vest za Panatinaikos je povratak Matijasa Lesora na teren posle oporavka od teške povrede.
''Bili su nam potrebni poeni iz reketa. Ubacio sam Matijasa, iako nije igrao pet meseci. Dobro smo ga iskoristili. Biće svakim danom sve bolji, posebno u finalu grčkog prvenstva'', istakao je Ataman, a onda ponovo pohvalio rivala.
''Igrali su agresivnije, bili su uspešni u izmenama igrača. I mi smo pokušali da uradimo isto, ali posebno u četvrtoj četvrtini u istim situacijama smo dali šuteve Mekalumu i Holu i oni su završili utakmicu.
Mekalumova trojka je bila važna. Pogodio je neke teške šuteve. To je košarka, ponekad pogodiš te šuteve i pobediš, ponekad ih drugi pogode. Mekalum je odigrao sjajnu utakmicu'', zaključio je Ataman.
☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷☷
Admiral Bet vam nudi sjajne kvote kada je u pitanju klađenje na košarku, tu su i poeni igrača , kao i mogućnost klađenja uživo tokom same utakmice.
Čitavu ponudu klađenja na košarku i rezultate uživo možete ispratiti i online na sajtu Admiral Bet.
0 Komentara