nedelja 02.10.2022.
20:46

Podgoričani u trećoj četvrtini primili šest poena.

KK Budućnost VOLI

Košarkaši Budućnosti deklasirali su Split u Podgorici rezultatom 94:59, u prvom kolu AdmiralBet ABA lige.

Split se u "Morači" držao u prvom poluvremenu, bio je na minus pet, ali onda je ekipa srpskog trenera Vlade Jovanovića odigrala perfektnu treću četvrtinu, rešila je u svoju korist sa 24:6 i tih deset minuta su bili dovoljni za lagani trijumf velikog favorita.

Nije domaćin stao ni u poslednjem kvartalu, pa je "napumpao mišiće" protiv nejakog rivala pred gostovanje Crvenoj zvezdi u sledećem kolu.

Rejnolds sa 16 i Drobnjak sa 14 poena su bili najefikasniji kod pobednika. Doskorašnji igrač Crvene zvezde Eron Vajt ubacio je 13. Reprezentativac Srbije Marko Jagodić-Kuridža postigao je šest poena, a imao je i četiri skoka i četiri asistencije.

U sastavu Splita je najistaknutiji bio Šorter sa 19 poena.