četvrtak 13.04.2017.
23:13

Izabranici Andree Trinkijerija i Saše Đorđevića upisali su pobede u 30. kolu, ali je Ulm nastavio da im izmiče.

fcb-basketball.de

Košarkaši Bajerna slavili su na svom parketu protiv Telekom Bona rezultatom 84-72.

Bajern je već u prvom poluvremenu najavio košarkašima Bona da se neće lepo provesti u Bavarskoj. Dobili su prvo kvartal sa sedam razlike, o onda su u drugih 10 minuta napravili maltene nenadoknadiv višak.

Drugu deonicu rešili su u svoju korist rezultatom 17-8 i tako na odmor otišli sa 16 poena suficita.

Do kraja su rutinski držali prednost, Bon je u poslednjem kvartalu uspeo samo da upristoji poraz.

"Bavarce" je predvodio bivši košarkaš Crvene zvezde mts Maik Cirbes sa 20 poena, a pratio ga je bivši košarkaš Partizana Vladimir Lučić sa 17 poena i čak devet skokova. Dvocifren još samo Đedović sa 10.

U poraženom sastavu se istakao Gembl sa 22 poena, 18 je dodao Horton, dok se na 11 zaustavio Barović. Bivši igrač Crvene zvezde mts Rajan Tompson upisao je samo dva poena.

Andrea Trinkijeri

Košarkaši Bamberga su slavili na gostovanju Tubingenu, na kraju je bilo 75-87 za Brose.

Poput Bajerna i Bamberg je na poluvremenu imao komotnu dvocifrenu prednost, a slično kao i u utakmici u Minhenu, Tubingen je u drugih 20 minuta uspeli samo da upristoje poraz.

Aktuelne šampione predvodio je Fabijan Kozer sa 16 poena, pola koša manje dodao je Strelnijeks, dok se na 14 zaustavio Danijel Tajs, koji je imao i sedam skokova.

Kod poraženih Vošburn 15 poena, po 13 Stjuart i Kid, dok se na 10 zaustavio Džered Džordan.

Ulm je ipak nastavio da im beži, oni su doduše daleko teže slavili, kako su u gostima bili bolji od Vircburga rezultatom 70-73.

Favorizovani gosti su odlično odigrali prvih 10 minuta, dobili sa 8-15, ali je onda domaćin počeo da polako topi njihovu prednost.

Sredinom trećeg kvartala Vircburg je preokrenuo, da bi se do kraja te deonice Ulm ipak vratio u vodeću poziciju.

Do kraja su uspeli da zadrže prednost, odbili su i poslednji nalet Vircburga i na kraju slavili.

Predvodio ih je Morgan sa 17 poena, a po 16 su dodali Bab i Rabit.

Kod Vircburga 14 poena Ulmera, 12 Oduma i 10 Sanforda, koji su bili jedini dvocifreni.

Na čelu i dalje Ulm sa 27 pobeda, jednu manje ali i utakicu više ima Bamberg, dok je Đorđevićev Bajern treći sa 25 poena i istim brojem utakmica kao prvplasirani Ulm.