22:14

Jedva da se igralo u poslednjoj deonici...

Euroleague
Euroleague

Košarkaši Olimpijakosa ubedljivo su savladali Bajern u dvorani „Mira i prijateljstva“ sa 83:60 u okviru 15. kola Evrolige.

Jedan tim postojao je od samog starta utakmice. Serijom od 10:0, Olimpijakos je otvorio meč, a kako konkretnog odgovora sa suprotne strane nije bilo, izabranici Jorgosa Barcokasa punili su koš rivala i usput igrali sjajnu odbranu.

U drugom poluvremenu su bili konstantno na „+20“, a najviša prednost iznosila je čak 33 poena razlike. Tek u nastavku su se opustili, imali luksuz da promašuju, dok je minhenski tim potpuno bio u kontra-ritmu i to se odrazilo na ubedljiv poraz pred put u Beograd na teško gostovanje Crvenoj zvezdi.

Loša uvertira ekipe Andree Trinkijerija koju je vodio jedini dvocifreni igrač Ostin Rubit sa 10 poena, Lučić je ubaicio osam, Jaramaz šest. Kada je u pitanju Olimpijakos, Saša Vezenkov je bio najefikasniji u oba tabora sa 16 poena.