petak 20.10.2023.
22:20

Ubedljiva "blaugrana".

EPA-EFE/Enric Fontcuberta

Košarkaši Barselone ubedljivo su pobedili Bajern u okviru četvrtog kola Evrolige rezultatom 98:59.

S početka se videlo kuda vodi ova utakmica, Barselona je krenula ofanzivno i dominantno, kako je i završila meč. Posle prvih 10 minuta poveli su 16 razlike, Bajern nije pronalazio nikakvo rešenje za agresivnu odbranu, ali i napad domaćih.

U nastavku, prilično izjednačena igra oba tima, smirili su loptu gosti, Ibaka je vezao dva napada, a sa druge strane uspeli su da se odbrane i održe isti zaostatak.

Po povratku na teren nastavio se debakl tima Pabla Lasa, Barselona je napravila seriju 22:3 i povela posle treće četvrtine 30 razlike.

Još je rasla prednost domaćih u nastavku, nije bilo pomoći Bajernu, Barselona je upisala 13 trojki uz procenat šuta od 48%.

Najefikasniji je bio Parker sa 15 poena, Veselije postigao 14, a Nikola Kalinić tri poena uz četiri skoka.