utorak 22.03.2022.
22:01

Večeras odigrane još tri utakmice 31. kola Evrolige.

Pedja Milosavljevic/Starsport ©

Lider Evrolige, ekipa Barselone nastavlja sa pobedama u elitnom evropskom takmičenju. Tim Šarunasa Jasikevičijusa večeras je rutinski savladao Albu u Berlinu rezultatom 95:79.

Barsa je u trećoj četvrtini praktično rešila pitanje pobednika i do kraja nije dozvolila neizvesnost.

Nikola Mirotić je sa 18 poena i šest skokova bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, Kajl Kjurik je upisao 14, a Albu je predvodio Da Silva sa 13 poena i pet skokova.

Dobra vest za ekipu Crvene zvezde koja se bori za plasman među osam najboljih je večerašnji poraz Bajerna u Atini od Panatinaikosa rezultatom 80:67. Bajern je tako ostao na samo jednoj pobedi više u odnosu na Crvenu zvezdu prema najnovijoj tabeli, ali uz meč manje u odnosu na srpskog predstavnika.

Tim Andree Trinkijerija je održavao neizvesnost do finiša meča, prišao je na 65:64, a onda je domaćin napravio seriju 9:0 i rešio pitanje pobednika.

Mejkon sa 18 , Vajt sa 16, Sent-Ros sa 15 poena i devet skokova, kao i naš Nemanja Nedović sa 14 poena i četiri asistencije bili su najbolji u pobedničkoj ekipi. Bajern su predvodili Hilijard sa 15 i Rubit sa 13 poena i osam skokova. Od naših igrača, Jaramaz osam poena i četiri skoka, a podbacio je Lučić sa četiri poena, tri skoka i tri asistencije za 30 minuta u igri.

Poslednji meč večerašnjeg programa odigran je u Tel Avivu, gde je Makabi ubedljovo savladao ekipu armanija sa 75:58. Ovaj rezultat ne odgovara Zvezdi, jer je Makabi još jedan od najvećih konkurenata crveno-belima u borbi za Top 8. Sada ''Ponos Izraela'' ima skor 12-11, a Zvezda je na 11-13.

Makabi je sjajno odigrao drugo poluvreme, pre svega u odbrani i u tom periodu je primio samo 21 poen, što je i presudilo u ovom meču.

Naneli i Rejnolds su sa po 14 poena predvodili Makabi, a Ante Žižić je upisao 12 poena i sedam skokova. Kod gostiju najbolji Hol sa 11 i Meli sa 10 poena i 12 skokova.