Barsa opet osvojila Badalonu, ''El Klasiko'' u finalu!

23:11

Mirotić i drugovi nisu dozvolili da ova polufinalna serija uđe u majstoricu.

EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV

Košarkaši Barselone drugi su finalisti plej-ofa španske Endesa lige.

Oni su večeras u četvrtoj utakmici polufinalne serije savladali Huventud u Badaloni rezultatom 63:60 i ukupnim rezultatom 3:1 u pobedama se izborili za plasman u finale.

A u finalu gledaćemo spektakl - Barsa protiv Reala koji se par dana ranije plasirao u finale posle maksimalne pobede nad Baskonijom.

Huventud je bio bolji rival u prvom poluvremenu kada Barselona gotovo ništa nije uspela da pogodi, pa je posle prvih 20 minuta igre domaćin vodio sa 28:19.

Ali, Barsa je u trećoj četvrtini pokazala reakciju, istopila prednost rivala i potom napravila preokret.

Izgledalo je sredinom poslednje četvrtine da Barsa grabi ka sigurnoj pobedi, vodila je sa 56:48, ali Huventud pravi seriju 8:0 i posle pogotka Anta Tomića dolazi do izjednačenja na 56:56. Kalates je 'flouterom'' prekinuo seriju domaćina i doneo Barsi dva poena prednosti - 58:56 na ulasku u poslednji minut meča.

Domaći ne uspevaju da realizuju naredna dva napada, oba puta je Tomić bio neprecizan, što Barselona koristi da preko Hejsa sa linije penala stigne do ''plus pet'' - 61:56 na dvadesetak sekundi do kraja.

Uspeo je Huventud ponovo da vrati nadu, smanjio je domaći tim na 62:60, ali više nije bilo vremena za preokret.

Nikola Mirotić je sa 20 poena i sedam skokova bio najbolji u ekipi Barselone, Higins je upisao 13, a Kalates 12 poena.

U Huventudu Tomić ponovo najefikasniji, odlično je odigrao ovu polufinalnu seriju, ali večerašnjih 15 poena i 13 skokova nisu bili dovoljni da timu iz Badalone omoguće majstoricu.

Finalna serija počinje u ponedeljak od 21 čas, Barsa će biti domaćin Realu u prvoj utakmici.