petak 16.12.2022.
22:37

Veoma dobre partije Kalinića i Teodosića.

EPA-EFE/Alejandro Garcia

Košarkaši Barselone pobedili su Panatinaikos na svom terenu sa 74:68, dok je Virtus u Bolonji savladao Makabi sa 78:73, u 14. kolu Evrolige.

Barsa je do trijumfa stigla furioznom partijom u uvodnih 10 minuta. Prvu četvrtinu je rešila u svoju korist sa 28:12 i na tim krilima se držala do kraja. Ekipa Dejana Radonjića je "mic po mic" topila ovu prednost, dobila je sve tri preostale deonice, bila je blizu, ali nije uspela da načini preokret i pored dobre igre u drugom poluvremenu.

Veseli je sa 15 poena bio najefikasniji kod pobednika. Mirotić je dodao 13 poena, a naš Nikola Kalinić je bio zapažen sa 10 poena i pet skokova.

U sastavu iz Atine se istakao Bejkon sa 19 poena.

Barselona je na skoru 10-4 i izjednačila se sa Fenerbahčeom na prvom mestu. PAO je na 11. poziciji sa skorom 6-8.

Virtus i Makabi su odigrali veoma neizvestan meč, a spretniji i konkretniji bio je domaći tim, koji je odigrao odličnu poslednju četvrtinu, dobio je sa 21:13 i tu je okrenuo situaciju u svoju korist.

Miloš Teodosić je bio odličan i upisao je 15 poena i šest asistencija za Virtus. I Heket je imao 15 poena, a Šengelija je dodao 12.

Lorenco Braun je predvodio Makabi sa 18 poena.

Virtus je sada 13. na tabeli sa skorom 6-8, a Makabi je osmi sa učinkom 7-7.