petak 28.10.2022.
22:29

Treća pobeda Katalonaca, i to ubedljiva protiv Armanija.

EPA-EFE/Alejandro Garcia

Večerašnji evroligaški program u okviru petog kola zaključili su Barselona i Armani, a Katalonci su znatno lakše nego što se očekivalo dobili ovaj meč na svom terenu rezultatom 74:56.

Barsa se tako iskupila za kiks protiv Žalgirisa u Kaunasu u prošlom kolu i sada ima tri pobede i dva poraza posle pet kola, baš kao i Armani koji je večeras pretrpeo drugi poraz.

Prva četvrtina je donela ravnopravnu borbu i delovalo je da ćemo gledati još jedan rezultatski neizvestan meč, ali već u drugoj četvrtini se ta slika promenila. Armani je potpuno ostao bez rešenja za Barsinu odbranu, upisali su gosti samo osam poena u tom delu igre kada je Barselona stekla dvocifrenu prednost.

U trećem kvartalu Barsa je stigla i do ''plus 20'' i već tada rešila pitanje pobednika.

Majk Tobi je sa 13 poena i sedam skokova bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a pratio ga je Kori Higins sa 11 poena. Srpski reprezentativac je meč završio sa šest poena  (3/3 za dva) i tri skoka za 17 minuta u igri

Ekipu Armanija je predvodio Brendon Dejvis sa 18 postignutih poena i šest skokova.