Barsa se razgoropadila posle dva poraza!

22:59

Ubedljiv trijumf Katalonaca.

EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV

Evroligaško veče kompletirano je duelom španskih predstavnika, Barselone i Baskonije, koji je u potpunosti pripao domaćem timu.

Barsa je dominirala svih 40 minuta i na kraju slavila rezultatom 93:67, što joj je sedma pobeda u devet odigranih kola, dok je Baskonija doživela šesti poraz.

Ovom pobedom Barselona je reagovala na dva uzastopna poraza u prethodna dva kola, a sve je bilo rešeno već posle prvog poluvremena koje su domaći dobili sa 55:31.

U nastavku je razlika u korist Barse išla i do ''plus 41'', pa su gosti na kraju još i dobro prošli.

Nikola Mirotić je bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 25 poena i osam skokova, a Dejvis i Laprovitola su upisali po 11. Baskoniju je predvodio Inok sa 22 poena i osam skokova.