Barsa ubedljiva u majstorici, biće spektakularno finale!

subota 12.06.2021.
00:05

Potvrdili su ulogu favorita.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Španska Endesa liga tek treba da započne svoju finalnu seriju, a za titulu će se boriti Real Madrid i Barselona.

Madriđani su juče eliminisali Valensiju u polufinalu, a Barselona je u majstorici drugog polufinala bila bolja od Tenerifa. Katalonci su meč odluke na svom terenu ubedljivo dobili, rezultatom 89:72.

Gosti su se rezultatski dobro držali u prvom poluvremenu kada je Barselona imala blagu prednost, ali ključna je bila treća četvrtina u kojoj su domaći zaigrali još bolje u odbrani, primili su samo 11 poena u tom  delu igre i značajno uvećali prednost, što im je omogućilo mirnu završnicu meča.

Pau Gasol je sa 15 poena bio najefikasniji u ekipi Barselone, Dejvis i Higins su upisali po 14, a ekipu Tenerifa je predvodio Dornekamp sa 19 postignutih poena.