nedelja 07.01.2024.
19:40

Izvukla se "blaugrana"

@FCBbasket/Twitter

Košarkaši Barselone slavili su u 17. kolu španske ACB lige protiv ekipe Odradoira rezultatom 92:90 posle produžetka.

Barselona je neočekivano teško stekla prednost posle prvih 10 minuta meča i povela 18:16, da bi u nastavku gosti preokrenuli i poveli na poluvremenu 39:34.

U trećoj četvrtini Obradoiro je minuta do kraja kvartala vezao tri trojke i pove o 65:56 i tu prednost održao pred poslednju četvrtinu.

Međutim, Barselona je napravila seriju 15:0 u poslednjoj deonici i povela 79:76, međutim usledila je mini-serija gostiju od 5:1, i potom jedno promašeno slobodno bacanje Barse za 81:81.

U produžetku je bilo ponovo napeto sve do poslednjih sekundi, ali je na kraju Barselona upisala pet poslednjih poena što joj je donelo pobedu.

Ernangomez je bio najbolji kod domaćih sa 23 poena i 12 skokova, a odličan je bio i Nikola Kalinić, koji je upisao 19 poena, šest skokova i dve asistencije, Laprovitola je stao na 16 poena.

U Obradoiru istakao se Hauard sa 20 poena, Postovil je upisao 16, a Kovilar 15.