četvrtak 23.03.2023.
21:25

PAO pao u Atini.

@FCBbasket\Twitter

Košarkaši Barselona pobedili su Panatinaikos u Atini rezultatom 88:74 u okviru 30. kola Evrolige.

Ovo je 20. pobeda ,,blaugrane", a 20. poraz ,,zelenih".

Barselona je do pred kraj prve četvrtine bila potpuno nesnađena, Panatinaikos je poveo 25:16 minut i po do kraja prvog kvartala, ali je usledila serija od 6:0 gostiju i smanjenje zaostatka na 25:22.

U nastavku Jasikevičijusov tim preokrenuo je rezultat, što se i očekivalo s obzirom na to da je PAO u dnu tabele. Dve trojke Tobija bile su ključne da Barsa napravi razliku na poluvremenu (43:36).

U nastavku Mirotić je vezao osam poena za istu toliku seriju Barselone i maksimalno vodstvo od 53:39. Zahvaljujući gruboj odbrani gostiju, a lošem napadu, Panatinaikos je bio u mini-seriji od 6:0 i to sve poene je postigao sa linije za slobodna bacanja. Uspeli u da smanje prednost, ali ne i da stignu Katalonce.

Tokom poslednje četvrtine Barselona je samo održavala prednost i meč privela kraju bez mnogo drame.

Naejfikasniji kod pobednika bio je Mirotić sa 26 poena, Tobi je postigao 16, a srpski reprezentativac Nikola Kalinić postigao je šest poena, uz devet skokova i jednu asistenciju.

Panatinaikos je vodio Papajanis sa 19 poena, Grigonis je stao na 12, a Tomas na 11.