petak 19.11.2021.
22:57

Sjajan meč Argentinca.

EPA-EFE/ERDEM SAHIN

Košarkaši Barselone nastavili su sa odličnom formom ove sezone pošto su u 11. kolu Evrolige nadigrali na gostovanju francuski Asvel rezultatom 80:60.

Meč je obeležio izvanredni Nikolas Laporovitola koji je meč završio sa 25 poena uz čak sedam ubačenih trojki.

Upravo je on bio taj koji je uz Nikolu Mirotića, strelca 15 poena uz tri trojke, nosio Barselonu do devete pobede ove sezone.

Asvelu nije pomoglo ni odlično izdanje ove sezone izvanrednog Ilje Okoba, a francuskom timu je ovo treći uzastopni poraz u Evroligi i nagoveštaj krize na koju je delom uticala i zbog problema sa koronavirusom.

Barselona je posle početkog vođstva domaćina uspostavila dominaciju, ali je Asvel već u drugoj četvrtini pokazao zube.

Katalonci su na poluvreme odneli svega tri poena prednosti, ali je ključan momenat utakmice bio u finišu treće četvrtine kada je serijom od 11:0 stigla do plus 15 pred odlučujuću deonicu.

U poslednjih 10 minuta gosti su rutinski meč priveli kraju ostavši na svega dva poraza i sa liderskom pozicijom dočekuju naredno kolo i meč protiv Žalgirisa.

Asvel nakon trećeg poraza nalazi se na osmom mestu sa istim skorom kao ruski timovi, a priliku za prekid serije imaće narednog petka u derbiju protiv Monaka.