Šesti poraz Barselone.

@FCBbasket/Twitter

Košarkaši Unikahe pobedili su Barselonu 91:71 u 16. kolu španske ACB lige.

Barselona je stekla prednost posle prve četvrtine kada je povela 26:19.

Međutim, Unikaha je apsolutno dominirala do kraja poluvremena. Ubacili su dve brze trojke i do kraja četvrtine upisali 29 poena, dok je Barselona stigla tek do 11. Unikaha je na poluvremenu vodila 48:37.

Po povratku na teren, uspela je ,,blaugrana" da se povrati, ali nedovoljno da preokrene.

Unikaha je pred poslednjih 10 minuta imala devet poena prednosti, da bi odmah na startu četvrtog kvartala postigla trojku za novo dvocifreno vodstvo. Domaći su apsolutno večeras dominirali, što su dokazivali svakog minuta na terenu. Na polovini četvrte četvtine rezultat je bio 83:64, a do kraja je prednost nastavila da raste.

Tomas je prdvodio pobednički tim sa 16 poena, Osetkovski je postigao 15, Tejlor 12.

U Barseloni Para i Veseli postigli su po 11 poena, Laprovitola 10, Nikola Kalinić osam poena, uz jedan skok i dve asistencije.