23:07

Barsina serija i dalje traje.

EPA-EFE/Enric Fontcuberta

Derbi 14. kola Evrolige, ujedno i derbi prvog dela sezone odigrali su večeras španski velikani, Barselona i Real Madrid.

Barsa je pred svojim navijačima trijumfovala rezultatom 93:80 i tako se izdvojila na vrhu tabele sa 12 pobeda i dva poraza, a Real je ostao na drugom mestu sa skorom 11-3.

Ovo je Kataloncima šesta uzastopna pobeda u Evroligi, a naredna prilika da se taj niz prekine dogodiće se u utorak, kada će Barsa doći u goste srpskom evroligašu, sve boljoj ekipi Crvene zvezde.

Izuzev u uvodnim minutiam meča, kada je Real vodio sa 6:0, pa kasnije i 11:4, Barselona je uglavnom kontrolisala dešavanja na terenu, pogotovo od početka druge četvrtine kada su domaći već otišli na desetak poena prednosti.

Tu razliku je Barselona uspešno održavala tridesetak minuta i potpuno zasluženo je stigla do nove pobede.

Nikola Mirotić je odigrao briljantan meč sa 31 poenom i 10 skokova, Dejvis je upisao 16, a Laprovitola 12 poena. U ekipi Reala, Kozer i Ertel najefikasniji sa po 11 poena, Ljulj, Tavares i Vilijams-Gos su upisali po 10.