petak 28.10.2022.
22:03

Ubedljiv trijumf Francuza.

EPA-EFE/Miguel Angel Polo

Košarkaši francuskog šampiona Asvela ubedljivo su savladali Baskoniju sa 87:61 (24:10, 24:10, 25:22, 14:9) u meču petog kola Evrolige.

Tako je francuski predstavnik stigao do druge evroligaške pobede u sezoni i ujedno naneo Špancima drugi poraz.

Čak petorica igrača bila su dvocifrena u ekipi Asvela. Tim Ti Džej Parkera predvodili su Džona Metjuz i Retan Obasohan sa po 13 poena, 11 su ubacili Jusufa Fal i Dejvid Lajti, a poen manje Ives Pons.

Bolji od ostalih u poraženoj ekipi bio je Rokas Gedraitis sa 14 poena. Izuzetno loše veče imao je "dželat" Zvezde i Partizana Markus Hauard koji je ubacio samo pet poena, uz indeks korisnosti -3. Srpski reprezentativac Vanja Marinković nije se upisao u listu strelaca za 13 minuta na parketu.

Asvel je sve dileme oko pobednika rešio posle prvog poluvremena koje je završeno rezultatom 48:30. Do kraja su domaći rutinski priveli meč kraju i stigli do ubedljivih +26.