nedelja 03.12.2023.
23:15

Poraz u domaćem prvenstvu.

2023 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Košarkaši Baskonije poraženi su od Huventuda 77:72 u okviru 12. kola španske ACB lige.

Tim Duška Ivanovića tako je doživeo šesti poraz u domaćem prvenstvu i sada su deveti na tabeli, dok je Huventud 11.

Poveli su gosti posle prvog kvartala 22:19 i uspeli da sačuvaju minimalnu prednost na poluvremenu pri rezultuatu 38:37. Međutim, u trećoj deonici krenuo je preokret domaćih, koji su vodili pred poslednjih 10 minuta meča 61:54.

Uspela je Baskonija da izjednači šest minuta do kraja pri rezultatu 63:63, ali tu su i stali.

Najefikasniji kod domaćih je bio Endrjus sa 20 poena, dok je Feliz postigao 13.

Baskoniju je vodio Moneke sa 17 poena, a Kosteljo je postigao 14.

Baskonija sledeći meč igra protiv Fenerbahčea kod kuće, a potom Duško Ivanović dočekuje svoj bivši tim Crvenu zvezdu.