petak 03.03.2023.
22:39

Odigrana su još dva meča Evrolige. I to kakva...

@Baskonia/Twitter

Ekipa Armanija iznenadila je prvi tim tabele Olimpijakos i slavila u Milanu rezultatom 83:62.

Armani je vezao četiri pobede u Evroligi, a ova nad grčkom ekipom je verovatno najveća. Poveli su Italijani već posle prvih 10 minuta 20:17, a prednost od tri poena sačuvala je i na poluvremenu.

U nastavku je tim Etorea Mesine definitivno rešio da večeras napravi iznenađenje i prednost su povećali u trećoj deonici. Napravili su seriju 12:0 i poveli 13 razlike. U četvrtoj četvrtini prednost je porasla i na 20 razlike posle trojke odmah na startu deonice.

Vezali su Volkap i Vezenkov dve trojke da smanje prednost, ali nije bilo moguće protiv raspolođenog protivnika.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Beron sa 18 poena, Meli je postigao 10.

Kod Olimpijakosa po 10 su ubacili Vezenkov i Volkap.

Baskonija je u Vitoriji apsolutno demolirala Valensiju u špansko derbiju rezultatom 114:75.

Bilo je relativno neizvesno u prvom poluvremenu. Baskonija je stekla prednost, ali je na poluvremenu bilo dvega devet poena prednosti za domaće pri rezultatu 57:48.

Međutim, po povratku na teren, Valensija se ugasila, ali je Baskonija eksplodirala.

Mnogo faulova na obe strane napravljeno je u trećoj četvrtini i veliki deo poena postignut je sa linija za slobodna bacanja, a mnogo više ih je bilo na strani Baskonije. U četvrtoj deonici Baskonija je napravila nerealnu seriju od 21:0 što je bilo dovoljno za već nedostižnih 103:66.

Homs je postigao 24 poena, Tompson 16 uz 11 asistencija, a Kosteljo 15 poena u pobedi svog tima. Srpski reprezentatvac Vanja Marinković upisao je 15 poena uz pet skokova i jednu asistenciju.