BBL: Bamberg poražen na startu šampionata u Nemačkoj

petak 29.09.2017.
23:33

Košarkaši aktuelnog prvaka Nemačke, doživeli su poraz na prvoj utakmici u novoj sezoni.

Epa/Sedat Suna

Izabranici Andree Trinkijerija doživeli su poraz na gostovanju Vircburgu rezultatom 76-73.

Favorizovani gosti su prvi kvaratal okončali sa dva poena viška, ali je domačin zaigrao fantastično već od starta druge četvrtine.

Lako su istopili prednost Brose, a do kraja kvartala stigli su i do sedam poena prednosti.

Kada se očekivalo da će Bamberg zbiti redove i vratiti egal protiv na papiru slabijeg rivala, Vircburg je pokazao veliku ozbiljnost, odbijali su nalete gostiju iz Bamberga, a do kraja deonice su povećali prednost na devet poena.

Ipak, Trinkijerijevi puleni se nisu predavali, pritisnuli su rivala u poslednjih 10 minuta, ali nisu imali dovoljno snage da dođu do preokreta.

Na kraju pobeda Vircburga, sjajnu partiju je pružio nemački reprezentativac Benzing koji je upisao 23 poena, pratio ga je Krešimir Lončar sa 20 poena, dok su dvocifreni bili i Hemonds sa 11, kao i Staki sa 10 poena.

U redovima Bamberga istakao se Maodo Lo sa 16 poena, Danijel Heket je dodao 13, dok su dvocifreni bili i Brajs Tejlor i Radošević sa po 10 poena.

Luka Mitrović nije bio u protokolu za ovaj susret, dok je bivši košarkaš Crvene Zvezde Kvinsi Miler meč završio sa četiri poena.