Bertomeu: ''Beograd je uspeo da preokrene sve!''

Autor: Darko Mitrović
sreda 18.05.2022.
13:37
Izvor: Sportske.net

Prvi čovek Evrolige nazvao Beograd gradom košarke.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©
Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Povezane vesti

Završni turnir Evrolige danas je počeo ceremonijom dodele priznanja najboljim pojedincima, a tom prilikom se prisutnima obratio i prvi čovek Evrolige Đordi Bertomeu.

''Dobrodošli u Beograd, grad košarke'', poručio je Bertomeu na početku obraćanja.

Potom se osvrnuo na zamenu domaćinstva fajnal-fora, s obzirom da je završni turnir trebalo da se održi u Berlinu, ali je zbog situacije sa pandemijom koronavirusa odlučeno da se F4 preseli u Beograd.

''Nismo bili sigurni da li ćemo imati navijače na tribinama. Zbog njih igramo i nismo mogli da imamo još jedan fajnal-for bez njih. Hvala Berlinu jer su razumeli tešku odluku, kao i Beogradu koji je uspeo da preokrene sve i organizuje turnir u ovim izazovnim vremenima. Bile su ovo teške dve godine, ali je velika sreća videti pune arene'', izjavio je Bertomeu.

On je takođe izrazio nadu da će rat u Ukrajini što pre da prestane, što je ove sezone uticalo i na Evroligu, jer su suspendovani ruski klubovi CSKA, Zenit i Uniks.


''Nadamo se da će mir doći brzo. Ne smemo da zaboravimo da neki timovi neće završiti sezonu koju su počeli zbog toga. Mnogo je neizvesnosti i to će sigurno trajati neko vreme, ali uprkos svim izazovima, želimo da slavimo košarku.

Timovi su spremni da pruže sjajan F4. Čestitam Barseloni, Realu, Olimpijakosu i Efesu koji su došli ovako daleko. Hvala njima, ali i ostalim timovima koji su nam priredili sjajnu sezonu'', zaključio je Bertomeu.


Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke