Beznadežni Partizanov tim postao igračka za evroligaše

Autor: Darko Mitrović
petak 26.12.2025.
19:42
Izvor: Sportske.net

Ovoj grupi košarkaša ne pomažu više ni ''šok-terapije'', ni NBA pojačanja, novi treneri...

Luka Milosavljevic/STARSPORT
Luka Milosavljevic/STARSPORT

Povezane vesti

Čak je i posle istorijske blamaže u Kaunasu u prošlom kolu postojala kakva-takva nada da bi stvari u Partizanu mogle da krenu nabolje posle dolaska novog trenera Đoana Penjaroje i NBA plejmejkera Kamerona Pejna, ali se večeras i ta nada surovo ugasila.

U meču 18. kola Evrolige, crno-beli su u ''Beogradskoj areni'' doživeli još jedan debakl, ovog puta rezultatom 87:112 i potvrdili da su u ovom delu sezone, od meča sa Virtusom, postali prava igračka za evroligaše kojima ne uspevaju da pruže ozbiljniji otpor.

Ovo je dvanaesti poraz Partizana uz samo šest ostvarenih pobeda, a Makabi je potvrdio sjajnu formu, ostvario je petu pobedu u nizu i sada ima skor 8-10.

Delovalo je u većem delu prve četvrtine da bi novajlija Kameron Pejn mogao da unese novu energiju u ovaj letargični tim. Novajlija iz NBA lige je pogađao jedan za drugim šuteve za tri poena, imao je i dva skoka, dve asistencije, jednu ukradenu loptu u prvih četiri minuta igre. Jednu trojku pogodio je i Marinković, brzo je Partizan kreirao napade i kao plod takve igre bilo je i vođstvo od 11 poena razlike - 28:17.

Ali, onda je trener Penjaroja izveo Pejna iz igre da predahne, ušao je Vašington i Partizanove prepoznatljive slabosti su počele ubrzano da se pojavljuju. Sve počinje od Vašingtonovog promašenog zicera, pa onda Bonga počinje da ređa promašaje, što iz igre, što sa linije penala, uvukla se nervoza u ekipu Partizana i Makabi to koristi da već do kraja prve četvrtine prednost Partizana učini minimalnom - 31:30.

Serijom 7:0 je Makabi završio prvu četvrtinu, a početkom druge ju je uvećao na 13:0.

Konačno je Dvejn Vašington uspeo da pogodi svoju prvu trojku, ali Partizanu više ni Kameron Pejn nije mogao da pomogne. Počeo je i on da promašuje, imao je i neke indolentne reakcije u odbrani, pa se stekao utisak da se ekspresno utopio u sivilo ovog tima koji nastavlja da se igra sa ugledom trofejnog kluba.

Uspeo je nakratko Partizan da priđe za poen zaostatka, ali je onda Loni Voker preuzeo glavnu ulogu na terenu, pokrenuo je novu seriju Makabija od 14:0 i Makabi je na poluvremenu imao velikih 43:58 u svoju korist.

www.starsport.rs email: [email protected]

Drugo poluvreme počelo je novim trojkama Briseta i Vokera, i umesto nekog Partizanovog odgovora koji se očekivao, Makabi je za svega minut i po igre u nastavku meča stigao do vođstva od 24 poena razlike - 43:67.

Zatražio je Penjaroja tajm-aut, ali bilo je jasno da je već tada ova utakmica rešena.

Svesni su toga bili i navijači u dvorani i u tim trenucima je sa tribina ponovo počelo da se gromoglasno skandira ime Željka Obradovića.

Prve poene za Partizan u trećoj četvrtini je postigao Sterling Braun, šutem za tri poena, na asistenciju Pejna, ali Makabi uzvraća trojkom Vokera uz faul Fernanda.

Braun je zatim još jednom pogodio za tri poena, ali Partizanova odbrana ne postoji, nova trojka Lonija Vokera za 49:74.

Bila je to još jedna od sve češćih utakmica u kojima crno-beli jedva čekaju da što pre odu u svlačionicu, a za to vreme su gosti iz Tel Aviva nastavili da pune koš Partizana, pa su već do kraja treće četvrtine uspeli da postignu čak 92 poena.

U poslednjih deset minuta se ušlo rezultatom 59:92, a Makabi je već posle tri minuta igre u četvrtoj četvrtini prešao brojku od 100 postignutih poena.

Do kraja se samo postavljalo pitanje da li će Partizan oboriti negativni rekord po broju primljenih poena na jednoj utakmici koji odnedavno drži Pariz (125 poena protiv Monaka).

Arijan Lakić je sa svoje dve trojke i prepoznatljivom energijom u odbrani bio jedini koji je u tim trenucima zaslužio malo aplauza, ali to je samo kap u moru svega onoga što bi Partizan trebalo da radi da bi se vratio na evroligaški nivo.

Zanimljivo je da novi trener Partizana nije uvodio u igru Džabarija Parkera koji je, kao i Tajrik Džons zvižducima dočekan na predstavljanju ekipa pred početak meča. Osim njega, nije računao ni na mladog Miku Murinena koji je večeras takođe bio u sastavu.

Loni Voker je sa 20 poena i pet asistencija bio najefikasniji u Makabiju, 17 poena i 6 skokova imao je Sorkin, a Lif 14 poena i 6 skokova.

U Partizanu Kameron Pejn 15 poena (4/6 za tri, 1/2 za dva poena), uz šest asistencija i tri skoka, Braun je upisao 12, a Bonga i Tajrik Džons po 10 poena. 

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke