Biberović se "zapalio" u Atini, PAO se vratio "iz mrtvih", pa mu Boldvin presudio uz zvuk sirene
Kakav spektakl... Šampion Evrope zadao bolac udarac Atamanovoj ekipi.
Povezane vesti
Košarkaši Fenerbahčea pobedili su Panatinaikos u Atini sa 85:83 u derbiju 28. kola Evrolige.
Fener je lider na tabeli sa skorom 20-7 i mečom manje, a PAO je na učinku 16-12, kao Crvena zvezda, Žalgiris i Monako, pa mu je sada direktan plasman u plej-of pod velikim znakom pitanja.
Pravu dramu su nam u "OAKA areni" pripredila dva poslednja šampiona Evrope i timovi koji i ove sezone pretenduju da osvoje elitno takmičenje. Meč je poenima van balansa, uz zvuk sirene, rešio sajni Vejd Boldvin i tako šokirao publiku u dvorani.
Fener je bolje otvorio i prvu četvrtinu dobio sa 19:25, ali PAO se probudio u drugoj, podigao se na viši nivo i na veliki odmor otišao sa prednošću od 42:41.
Huančo Ernangomez i povratnik posle povrede Kendrik Nan su povukli "zelene" u trećem periodu do 62:56, delovalo je pred odlučujućih 10 minuta da domaći polako lome otpor Fenera, ali nije bilo tako.
Tarik Biberović se "zapalio" početkom poslednjeg kvartala, pogađao je trojke iz svih pozicija i pravo niotkuda su gosti sredinom ove deonice imali +5 (67:72).
I kada su se svi u dvorani "zaledili", kada su se stekli svi uslovi da grčki tim ode u poraz, probudili su se Grent i Slukas i vratili ovaj meč u potpuni egal.
U poslednjih minut i po se ušlo rezultatom 78:78, Panatinakos je prokockao napad, a onda faul Nana nad Boldvidom i poeni sa penala, za 78:80 na 53 sekunde do kraja.
Egrin Ataman je pozvao tajm-aut, ali su njegovi izabranici izveli očajan napad, koji se završio faulom Džerijena Grenta.
Ipak, Kendrik Nan se pojavio, ukrao loptu, izborio se za novi napad, ali je isti u upropastio pokušajem da ubaci nemoguć šut.
Nan je potom faulirao Hortona-Takera, napravio petu ličnu grešku, a ovaj je sa linije za slobodna odveo Fener za 78:82.
Nije to bio kraj, Huančno Ernangomez je pogodio trojku za 81:82, Jantunen je brzo fauliran, ubacio je samo jedno bacanje, a Ti Džej Šorts se stuštio od koša na koš i poentirao za 83:83.
Do kraja su ostale još tri sekunde, Šarunas Jasikevičijus je pozvao tajm-aut, nacrtao akciju za Vejda Boldvina, a ovaj je sve izveo na majstorski način. Uzeo je pretežak šut i pogodio van balansa za veliki trijumf Fenera.
Tarik Biberović je ubacio 26 poena za Fener, a heroj Boldvin je dodao 13 poena i devet asistencija. Jantunen je imao 11, a De Kolo 10 poena.
Kod Panatinaikosa, 18 poena i 12 skokova Huanča Ernangomeza, 17 poena Nana, te po 10 Šortsa i Slukasa.
0 Komentara