Biberović zatrpao koš "svojima", u Bosni od sinoć više nije poželjan
Žestoke reakcije iz BiH...
Povezane vesti
U ovoj grupi je Srbija u Beogradu posle drame savladala Švajcarsku, a Bosancima je u Istanbulu presudio "njihov" Tarik Biberović.
Nekada velika nada bosanske košarke i igrač od kog se očekivalo da danas bude predvodnik reprezentacije BiH se odlaskom u Fenerbahče kao mlad igrač 2018. godine odrekao sportskog državljanstva Bosne i Hercegovine, ali i nacionalnog tima. Prihvatio je poziv Turske i postao reprezentativac ove zemlje.
Sinoć je Bosni ubacio 20 poena i izazvao bes svojih sunarodnika. Srčano je otpevao himnu Turske, a njegovo radovanje prilikom postizanja poena nije se nikako dopalo navijačima iz BiH.
Navijači su svoj gnev izrazili na društvenim mrežama, a portal "Sportsport.ba" je preneo neke od komentara:
"Od srca mu želim da odgleda i ovo prvenstvo na ekranu. Moraš biti dno od čoveka da igraš protiv svoje zemlje u kojoj si postao to što jesi."
"Nema to obraza."
"Bravo Biberoviću. Tako se igra za svoju državu", jedan je od ironičnih komentara.
Ima i onih koji košarkaša Fenera ne žele da vide u državi:
"Biberoviću zabraniti ulazak u Bosnu i Hercegovinu."
"Ispraši Biberović BiH. Strašno od njega."
"Kakvo smeće je ovaj Biberović. Igra protiv svoje države i ovako se raduje."
Podsetimo, Biberović nije igrao za Tursku na letošnjem šampionatu Evrope jer je selektor Ergin Ataman odlučio da Šejn Larkin bude taj jedan dozvoljeni naturalizovani igrač. Turska je na EP stigla do finala i izgubila ga od Nemačke, Larkin se povukao iz nacionalnog tima, pa za Biberovića, koji je jedan od lidera Fenerbahčea, više nema prepreka da igra za reprezentaciju.
Inače, Bosna već u nedelju u Sarajevu dočekuje Srbiju u drugom kolu, dok će Turci istog dana gostovati Švajcarcima.
0 Komentara