Bilo kuda, "Đenka" svuda, pa i usred SAD

Autor: Filip Rodic
subota 13.04.2024.
11:15
Izvor: Sportske.net

Nadimak koji odzvanja.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS
BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

Povezane vesti

Najveći miljenik među navijačima Crvene zvezde od svih stranaca koji su prodefilovali kroz Mali Kalemegdan, Čarls Dženkins, toliko je prepoznatjiv i voljen među pristalicama crveno-belih da ga prepoznaju i u SAD.

Dženkins je u Crvenoj zvezdi proveo četiri sezone u tri navrata, poslednja je bila 2019/20.

U crveno-belom dresu se domogao dve titule AdmiralBet ABA lige, dva prvenstva Srbije, tri Kupa Radivoja Koraća, dok je 2017. bio član idealne petorke i MVP finala regionalnog takmičenja. Bio je osnova filozofije Dejana Radonjića na vrhuncu snaga.

Čarlsova energija i borbenost su brzo naišli na simpatije i ljubav kod navijača da su ga od milošte nazvali "Đenka". Taj nadikam je postoa neodvojiv od njegove ličnosti. Dženkins je u objavi na društvenoj mreži "Iks" istakao fenomen da ga Srbi u SAD dozivaju tako.

"Kad me Srbi zovu Đenka u SAD, to je nešto posebno. Veliko poštovanje prema mom omiljenom mestu", napisao je Dženkins.


Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke