23:11

Maestralni Amerikanac...

STARSPORT
STARSPORT

Pobeda Efesa na gostovanju Virtusu u prvom kolu Evrolige, rezultat je bio 67:76.

Skoro svi bitniji igrači Virtusa su krenuli veoma dobro u prvoj četvrtini što se tiče napada, Kordinije, Polonara, Šengelija, Pajola, Žižić, svi su se upisali u strelce, a tim iz Bolonje je vodio sa 21:15 posle prvih 10 minuta.

Oturu je bio taj koji je pokrenuo svoj tim, postigao je nekoliko veoma bitnih poena, a najbitnije na dve sekunde do kraja poluvremena za 36:36.

Egal u trećoj četvrtini, igralo se poen za poen, da bi se u četvrtoj pojavio Larkin.

Pogodio je dve trojke u prva četiri minuta poslednje deonice i napravio ozbiljnu zalihu svom timu od +7, a onda je dodao i treću za 66:56!

Efes je do kraja održao prednost i zasluženo slavio, ali pre svega zbog fantastičnog Larkina u poslednjoj četvrtini.

Kordinije u poraženom timu najefikasniji sa 16 poena i 5 skokova, Šengelija je dodao 12 poena i 5 skokova, ali je imao i pet izgubljenih lopti i loš šut iz igre, 3 od 9.

Na drugoj strani Oturu 14 poena, Brajant 12, a Larkin 11, od toga 9 u poslednjoj četvrtini.