Blamaža San Antonija, Boston se gostio u Mineapolisu

22:22

Veoma slaba utakmica San Antonija bez prvog trenera.

Epa/Jose Mendez

Blamaža Sparsa, danas je Finiks uspeo da stigne do veoma ubedljive pobede od 37 poena razlike, ubacili su 140 poena, primili 103.

U svakoj četvrtini je Finiks ubacio preko 30 poena, u jednoj čak 41, San Antonio je sa druge strane imao prazan hod i u napadu, pa je rezultat zaista poražavajući za tim Grega Popoviča.

Šestorica igrača Finiksa su bila dvocifrena, Buker naravno najbolji sa 27, Bridžis je imao 18, Pol 16 poena i 10 asistencija. Dario Šarić 13. Kod San Antonija Dieng je imao 18, koliko i Džonson.

Ovaj meč je propustio Greg Popovič, razlog je ulazak u Kuću slavnih Tima Dankana.

Boston je savladao Minesotu bez velikih problema, bilo je 124:108 u Target centru u Mineapolisu. Već na poluvremenu je dosta toga bilo jasno, bilo je +19, ostatak je bio odrađivanje posla za goste.

Tejtum najefikasniji sa 26 poena i 11 skokova, Tauns na drugoj strani 24 poena i 14 skokova.