Blažič i Ferel dominirali u Valensiji, Cedevita Olimpija konačno spremna za velike stvari!

utorak 21.12.2021.
22:56

Kakav meč Ljubljančana!

AdmiralBet ABA liga/Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Večerašnji program u Evrokupu zaključen je utakmicom u Valensiji, gde je Cedevita Olimpija kao gost savladala favorizovanog domaćina sa 97:85.

Večerašnji meč i igra ekipe Jurice Golemca podsetila je na njihov nedavni trijumf nad Partizanom u Beogradu. Posle ravnopravnog prvog poluvremena, Ljubljančani su u nastavku preuzeli vođsvo i na kraju stigli do zaslužene pobede.

Jaka Blažič sa 24 poena i pet asistencija, Jogi Ferel sa 15 poena i sedam asistencija i Edo Murić sa 15 poena predvodili su goste do pobede.

U ekipi Valensije, Belgijanac Van Rosoom bolji od ostalih sa 13 poena, uz njega se izdvojio i Klemen Prepelič sa 12 postignutih poena.

Cedevita Olimpija je ovom pobedom prekinula seriju od pet uzastopnih poraza u Evrokupu i sada u Grupi B ima skor 3-5, a Valensija je pretrpela treći poraz.

Podsetimo, večeras je u istoj grupi Budućnost kao gost savladala Burg u Francuskoj i zadržala čelnu poziciju na tabeli.