Blistao Boriša, Cedevita bez šanse u Laktašima!

petak 18.10.2024.
19:05

Fantastični Boriša Simanić!

Aba Liga j.t.d. Dragana Stjepanović

Ekipa Igokee je u okviru 5. kola AdmiralBet ABA lige u Laktašima dočekala Cedevita Olimpiju i slavila je rezultatom 91:78.

Sjajno je počela ekipa Igokee, povela sa 7:0 poenima Simanića, Milosavljevića i Gavrilovića, ali su se gosti zahvaljujući Robinsonu vratili u meč.

Milosavljević i Simanić su nastavili sa sjajnim igrama u napadu, a Pušica je trojkom zatvorio prvu  deonicu.

Simanić je nastavio da puni koš protivnika u drugoj četvrtini, postigao je još tri trojke za maksimalnih +15. Ipak, sjajni Robinson na drugoj strani je uspeo da ublaži minus.

Palicu su preuzeli Džons i Karter u trećoj četvrtini, a posle trojke Anima bilo je +19. Bilo je posle novih poena Simanića maksimalnih 22 poena razlike, Cedevita je morala da se nada čudu.

Nije se desilo, iako su imali dobru seriju preko Glasa i Radovića, nedovoljno da priđu i da naprave pometnju među domaći tim.

Simanić na kraju 22 poena, 6 skokova, pratio ga je Džons sa 20 poena, Milosavljević je imao 12. Na drugoj strani 19 poena Robinsona, 13 Glasa.