nedelja 11.04.2021.
21:26

Neverovatni Bogi.

AP Photo/Nell Redmond

Bogdan Bogdanović ubacio neverovatnih osam trojki i predvodio Atlantu u pobedu nad Šarlotom  101:105 (20:33 25:19 32:23 24:30).

Atlanta je rešila prvu četvrtinu u svoju korist, "Hornetsi" su primili 33 poena a dali 20.

Bogdanović je u drugoj četvrtini pogodio tek dve trojke, domaćini "Spektrum centra" su uspeli da dobiju drugi period igre rezultatom 25:19 i tako dođu na razliku od sedam poena pre odlaska na poluvreme 52:45.

Tokom treće četvrtine na parketu u dresu Atlante igrao je samo Bogi. Bogdanović je zabeležio 11 poena u trećem intervalu igre, prosto je "sipao" trojke, ali bez prave podrške. Šarlot rešava ovu četvrtinu u svoju korist sa 32:23 što je donelo preokret u ukupnom rezultatu - 77:75 za "Hornetse".

Poslednja četvrtina je bila prava klackalica, Šarlot se odvaja na 85:80 koševima MekDenijelsa i Bijomba. Hil je smanjio na 82:85 a onda su Bridžes, Vanamejker doneli +10. Usledila je serija Vilijamsa koji smanjuje na 94:97, Bogdanović potom smanjuje na 97:99 da bi Kapela doneo izjednačenje na 2:41 pred kraj utakmice.

Preokret donosi Vilijams koji pogađa za 103:101 a onda promašaj Rozije za 3 poena na šest sekundi - Bogdan beleži skok u odbrani i to su slobodna bacanja. Bogi pogađa oba i to je 105:101

Bogdanović je upisao 32 poena, sa osam trojki što mu je rekord karijere u NBA.