Bogi ''ON FIRE'', ali trajalo je samo jedno poluvreme...

nedelja 09.01.2022.
23:48

U prve dve četvrtine sve mu je išlo od ruke.

Beta/AP Photo/Jae C. Hong

Dan posle poraza od Lejkersa, ekipa Atlante pretrpela je još jedan poraz u Los Anđelesu, ovoga puta protiv Klipersa koji su slavili rezultatom 106:93.

Ovo je ukupno 22. poraz Hoksa uz 17 pobeda, a Klipersima je ovo 20. trijumf u 41 odigranoj utakmici.

Tokom prvog poluvremena, Atlanta je rezultatski bila u igri, pre svih zahvaljujući raspoloženom srpskom reprezentativcu Bogdanu Bogdanoviću koji je u tom delu igre upisao 15 poena, uz odličan šut iz igre, po 3/4 za dva i za tri poena.

Međutim, u nastavku ni Bogdan, a ni njegov tim nisu uspeli da nastave u tom ritmu, procenti šuta su opali, a naš reprezentativac je meč završio sa ukupno 19 poena, šest skokova i tri asistencije. Isti poenterski učinak imao je i Jang, uz sedam asistencija.

Odolevala je Atlanta otprilike do sredine poslednje četvrtine kada je definitivno postalo jasno da od preokreta neće biti ništa, pa su domaći rutinski priveli posao kraju.

Kofi sa 21 i Ibaka sa 16 poena bili su najefikasniji kod Klipersa, Moris ih je pratio sa 15.