Bolomboj: "Osećam se jače, eksplozivnije!"

Autor: Aleksandar Obrenović
četvrtak 05.02.2026.
18:15
Izvor: Sportske.net

Bolomboj zadovoljan, čeka se samo da uđe u ritam.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©
Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Povezane vesti

Crvena zvezda dočekuje Makabi iz Tel Aviva u 27. kolu Evrolige, meč je na programu u petak od 20 časova, a jedan od aduta Saše Obradovića biće i Džoel Bolomboj koji se u potpunosti priključio timu i na njega može da se računa. 

"Postoje neki igrači koji mogu da postignu dosta poena. Agresivni su, imali su nekoliko veoma dobrih mečeva", rekao je Džoel Bolomboj. 

U odnosu na prethodnu sezonu, smatra da je ova ekipa Crvene zvezde daleko brža od prethodne. 

"Ovaj tim je dosta brži. Imamo dosta bekova koji mogu da postignu poene u tranziciji. Igraju u visokom tempu. To je najveća razlika koju sam primetio u ovih mesec i po dana", rekao je on. 

Ono što je posebno zanimljivo jeste njegovo mišljenje da je trenutno njegovo telo u najboljem stanju ako sagleda čitavu karijeru. 

"Moje telo je odlično, možda i najbolje u karijeri. Iskreno, osećam se jače, eksplozivnije. Najbitnije mi je da pronađem ritam sa igračima, da se uigram, da vidim kako stvari funkcionišu, da stvaram prostor za igrače. Želim da se fokusiram još na svoje telo", rekao je on. 

Ovo će biti njegovo prvo "duplo kolo" Evrolige. 

"Definitivno sam spreman. Trebaće vremena za integraciju, uvek su drugi igrači u rotaciji. Ako pogodim, pogodim, moja primarna rola jeste defanziva", rekao je on. 

Oko konekcije sa ostatkom tima?

"Moja konekcija sa Kodijem jeste prirodna. Imamo veoma talentovane igrače, imamo igrače koji mogu da dodaju, daleko je lakše jer imamo igrače koji čitaju igru. Kao što sam rekao, nisam neko ko želi loptu, želim da stvaram prostor", rekao je Džoel Bolomboj. 

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke