petak 27.01.2023.
20:03

Poraz Čačana u Hrvatskoj.

Zadar/Zvonko Kucelin

Košarkaši Zadra savladali su Borac iz Čačka sa 84:75 (26:16, 25:14, 12:24, 22:21) u meču 17. kola AdmiralBet ABA lige.

Zadar je do trijumfa stigao nakon sjajne igre u prvom poluvremenu, koje su domaći rešili u svoju korist sa ubedljivih 51:30.

Uspeli su Čačani da odigraju sjajnu trećoj deonici i početkom poslednje četvrtine dođu na samo četiri poena minusa (63:59), ali su Zadrani zadržali nalet gostiju iz Čačka, vratili dvocifrenu prednost i upisali novu pobedu u ligi.

Zadar je do pobede predvodio Luka Božić sa 22 poena i osam skokova, dok je 19 poena ubacio Dario Drežnjak.

U ekipi Borca bolji od ostalih bio je Đorđe Gagić koji je upisao 20 poena i devet skokova.

Nakon ove odigrane utakmice Zadar ima skor 9-8, dok je Borac ostao na četiri pobede posle 17 odigranih mečeva.