nedelja 17.10.2021.
19:51

Druga uzastopna pobeda ekipe Marka Marinovića.

AdmiralBet ABA liga/Borac/Dusko Radisic

Košarkaši čačanskog Borca savladali su večeras na svom terenu ekipu Mega Basketa rezultatom 80:68, što im je druga pobeda u prva četiri kola AdmiralBet ABA lige, pa sada i jedni i drugi imaju po dve pobede i dva poraza.

Mega je nešto bolje odigrala prvu četvrtinu koju je dobila sa 18:13, ali je u drugoj usledio period najbolje igre ekipe Borca, pre svega u napadu, pa se na poluvreme otišlo vođstvom Čačana rezultatom 42:32.

Očekivao se odgovor Mege u nastavku, to se i dogodilo pred kraj trećeg kvartala kada je ekipa Vlade Jovanovića okrenula na 52:51 u svoju korist, ali gosti nisu uspeli da nastave u tom ritmu, Borac je početkom poslednje četvrtine stigao do devet poena prrednosti i do kraja meča domaći tim nije dozvolio rezultatsku neizvesnost.

Briljirao je Hanter Hejl, šuter Čačana koji je meč završio sa 26 poena, pri čemu je trojke šutirao 6/10, a za dva poena 4/6. Upisao je i šest skokova i četiri asistencije. Pecarski i Đoković su upisali po 13, a Lopez 11 poena.

U ekipi Mega Basketa najefikasniji Boriša Simanić sa 17 poena, Karlo Matković je upisao 12, a Balcerovski 11 poena.