ponedeljak 17.01.2022.
22:10

Pobeda Bostona i i Šarlota.

AP Photo/Mary Schwalm

Košarkaši Bostona u preokretu su savladali ekipu Nju Orleansa rezultatom 104:94.

Pelikansi su dobro otvorili meč i posle prvih 10 minuta stekli prednost od 11 poena pri rezultatu 29:18. U jednom momentu u drugoj četvrtini imali su 18 poena prednosti, ali Boston je počeo da se budi u drugom delu ove deonice, ipak nedovoljno da preokrene.

Po povratku na teren Seltiksi su počeo da se otvaraju i dobili treći period 32:23 što im je donelo prednost.

U nastavku su završili započeto i na kraju stigli do ubedljive pobede.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Džejson Tejtum sa 27 poena. Pratili su ga Džejlen Braun i Nemac Denis Šroder sa po 23 poena.

U ekipi iz Nju Orleansa istakli su se Litvanac Jonas Valanciunas sa 22, Herbert Džons sa 16 i Brandon Ingram sa 15 poena (10 skokova).

Seltiksi su 11. na tabeli Istočne konferencije sa skorom 23-22, dok su Pelikani 13. na Zapadu sa 16 pobeda i 28 poraza.

Košarkaši Šarlota slavili su protiv Njujork Niksa 97:87 u Medison Skvr Gardenu.

Hornetsi su prekinuli niz Niksa od tri vezana trijumfa, ali ostvarili važnu pobedu za sebe i ostali utrci za plej-of.

Gosti su domintno otvorili meč i poveli posle prve četvrtine 34:23. U nastavku se nisu zasutavljali i povisili su prednost na 62:44 na poluvremenu.

Još uvek je rasla prednost Hornetsa sve do četvrte četvrtine koju su odigrali katastrofalno. Niksi su dobili ovaj period 20:11 i smanjili zaostatak, ali bez mogućnosti da izbegnu poraz.

U pobedničkoj ekipi Bridžis je bio najdominantniji sa 38 poena, 12 skokova i pet asistencija, dok je Rozijer zabeležio 22 poena, sedam asistencija i šest skokova.

Kod Niksa Beret i Rendl upisali su po 18 poena i 12, odnosno 10 skokova.

Šarlot je sedmi na Istoku sa skorom 24-20 i ima dve pobede manje za Klivlendom koji zauzima poslednje mesto koje direktno vodi u plej-of.

Njujork Niksi su 11. sa 22-22 i imaju pobedu manje od Bostona, koji drži poslednje mesto koje vodi u plej-in.