nedelja 28.11.2021.
09:07

Evo šta se dešavalo u noći između subote i nedelje.

Beta/AP Photo/Michael Ainsworth

Juta je savladala Pelikanse zahvaljujući jačoj klupi, čak sedmorica dvocifrenih u ovom timu, a zanimljivo da su gosti igrali sa čak 14 igrača.

Najefikasniji kod gostiju Hejs sa 15 poena i to za samo 8 minuta, kod domaćih Mičel 21, Konli 20, koliko je imao i Klarkson, dok je Ingls postigao 15.

Gledali smo dva produžetka u duelu Minesote i Filadelfije, na kraju gosti stižu do desete pobede u sezoni, neverovatni obrti i na kraju šut Embida koji je izblokiran, jasno je bilo košarkašima Minesote na koga će ići poslednji napad i uspeli su da zaustave najveću pretnju. Fantastičan je bio Rasel sa 35 poena, Tauns je imao dabl-dabl od 28 poena i 10 skokova. Embidova 42 poena, i 14 skokova nisu bila dovoljna za pobedu.

U duelu Atlante i Njujorka slavlje gostiju, sve je ostalo u senci povrede Bogdana Bogdanovića, makar za nas. Nisu vredela 33 poena Trea Janga, falio je srpski reprezentativac, a na drugoj strani Burks 23, Furnije 20.

Derbi su igrali Bruklin i Finiks, gosti sa Zapada bolji, nije vredela ni sjajna poslednja deonica domaćina. Buker je pogađao trojke (4-6), na kraju 30 poena, Pol ga je pratio sa 22, a na drugoj strani je Durant imao 39 uz 9 skokova i 7 asistencija, Harden je zabeležio tripl-dabl (12p, 13sk, 14as), ali nije vredelo. Svega osam igrača im se upisalo u strelce.

U neizvesnom meču Čikago bolji od Majamija, preokrenuli su u poslednjoj četvrtini. Derozan je igrao preko 40 minuta, imao je 28 poena, Karuzo je dodao 22 u poraženom timu, imao je i jedno fantastično zakucavanje kada je stavio Takera na poster. Kod  Majamija više raspoloženih, Vinsent je imao 20, Lauri 19, Batler 18, Robinson 16.

Neverovatnih 289 poena u Teksasu, Hjuston bolji posle produžetka od Šarlota, uz 33 poena Vuda, Porter je dodao 23 uz 12 asistencija. Rozije najbolji u Šarlotu sa 31 poenom, Bol je imao tripl-dabl, 19 poena, 11 skokova i 13 asistencija.

Poraz Dalasa od Vašingtona, Mavsi su podbacili u poslednjoj deonici, imali su prednost na poluvremenu koju nisu sačuvali. Dončić je bio raspoložen u finišu, ali nije vredelo za Dalas, na kraju je upisao 33 poena, 10 asistencija, 4 skoka. Ipak, ostali su posustali i to prilično, Porzingis sledeći najbolji sa 13. Bobi bez minuta. Bil u Vašingtonu najbolji sa 26 poena, Kuzma je imao 22. Deni Avdija je učestvovao u pobedi sa 7 poena.

Filadelfija - Minesota 120:121
Atlanta - Njujork Niksi 90:99
Bruklin - Finiks 107:113
Klivlend - Orlando 105:92
Čikago - Majami 104:107
Hjuston - Šarlot 146:143
Dalas - Vašington 114:120
Juta - Nju Orleans 127:105