Budućnost posle NBA četvrtine ispala iz Evrokupa

sreda 12.04.2023.
21:30

Posle Prometeja i Pariza, plasman u četvrtfinale je ostvario i Ulm.

AdmiralBet ABA liga - Budućnost Voli

Košarkaši Budućnosti propustili su priliku da se plasiraju u četvrtfinale Evrokupa pošto su poraženi od Ulma rezultatom 92:83.

Budućnost je apsolutno dominirala u prvoj četvrtini. Upisala je neverovatnih 30 poena za četvrtinu naspram Ulmovih 16. U nastavku su održali prednost za vodstvo na poluvremenu 53:42.

Međutim, treći kvartal koštao je tim Vladimira Jovanovića, pošto su tih 10 minuta upisali svega devet, a Ulm 26.

Ni u četvrtoj četvrtini nisu uspeli da se povrate, pa je prednost domaćeg tima samo rasla.

Najefikasniji kod Ulma bio je Bruno koji je upisao dabl-dabl sa 19 poena i 11 skokova, Pol je postigao 18 poena, Žugić je upisao 14

Budućnost je predvodio Grin sa 29 postignutih peona, dok je Bel-Hajns stao na 17 poena i šest asistencija.