Budućnost bez greške u gostima, srušen i Hapoel u Tel Avivu!

utorak 29.11.2022.
21:15

Tim iz Crne Gore ne zna za poraz u gostima u Evropi.

Buducnost VOLI/Filip Roganovic

Košarkaši Budućnosti pobedili su večeras u gostima ekipu Hapoel Tel-Aviv rezultatom 70:64 u meču Evrokupa u okviru grupe B.

Tim iz Crne Gore je posle prvih deset minuta imao dvocifrenu prednost koju nije ispuštao do kraja meča. Hapoel je u poslednju četvrtinu ušao sa četiri poena zaostatka, ali Budućnost nije dozvolila preokret.

U timu Budućnosti Kameron Rejnolds postigao je 24 poena, slede Alfa Kaba sa 17 i Tre Bel Hajns sa 14 poena. U domaćem timu najefikasniji bio je Ksavijer Manford sa 20 poena.

Budućnost posle šest odigranih kola zauzima treću poziciju uz skor 4:2.

U drugom meču ove grupe košarkaši Turk Telekoma pobedili su na gostovanju grčki Promiteas rezultatom 98:83.

Gostujući tim je bio bolji rival tokom većeg dela meča, a opipljivu prednost stekao je već u prvoj četvrtini kada je stekao dvocifrenu prednost (27:17). U naredne dve četvrtine Promiteas je uspevao da smanji prednost, koju je Turk Telekom tvrdoglavo čuvao.

Sve je bilo rešeno u poslednjih deset minuta koju je turski tim dobio sa 9 poena razlike, za na kraju ubedljiv trijumf.

Najefikasniji u timu Promiteasa bio je Džo Jang sa 30 ubačenih poena, slede Arlondas Kulboka sa 19 i Trevis Simpson sa 10. U pobedničkoj ekipi Aksel Butel ubacio je 24 poena, Džerijan Grant 18, te Tajrik Džouns 14.

Turk Telekom je prvi na tabeli sa pet pobeda i jednim porazom, dok je Promiteas četvrti sa četiri boda i dva poraza