utorak 14.03.2023.
22:20

Pobede Trenta, Hapoela i Huventuda.

Budućnost Voli/Filip Roganović

Košarkaši Budućnosti poraženi u od ekipe Trenta 79:76 i tako praktično izgubilla šansu za neko od prva četiri mesta u grupi B Evrokupa.

Ekipa Vladimira Jovanovića je gubila 23 razlike u prvom poluvremenu, ali je uspela da se vrati, međutim ne i da preokrene.

Na sedam minuta pre kraja, bilo 62:62, Budućnost je čak i povela, ali je završnica pripala domaćima.

Bel-Hejns je bio najefikasniji u Jovanovićevom timu sa 24 poena, Grin je ubacio 18, a O'Brajen 10.

Kod domaćih su dvocifreni bili Dijego Flakadori (16), Andrejs Gražulis (14), Mateo Spanjolo (12) i Etkins (11).

U ostalim mečevima Huventud je u A grupi ubedljivo pobedio Kluž rezultatom 104:81 i tako nastavio borbu za prvu poziciju u grupi sa Prometejem, dok je Kluž pretposlednji. Srpski košarkaš Stefan Birčević upisao je tri poena uz dve asistencije.

Hapoel Tel Aviv je savladao Hamburg rezultatom 91:85. Najefikaniji kod pobednika bili su Braun i Munford a po 21 poenom, dok je Tokoto postigao dabl-dabl sa 12 poena i 10 skokova.

U Hamburgu istakao se Čilds sa 19 poena i 12 asistencija.

Hapoel se takođe bori za prvo mesto na tabeli grupe B Evrokupa.